2020-03-27

BBO Wrocław - Turnieje na BBO

Zapraszamy wszystkich zrzeszonych, szczególnie tych w DZBS oraz 60+, w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki o godz. 17:00 na platformę BBO na turnieje ZA DARMO

Jeżeli chcesz zagrać, zgłoś się do organizatora junioree lub psychonat na platformie bbo lub wyślij email na adres a.bojda@brydz.online
Możliwość gry w turnieju mają wyłącznie zgłoszeni i przyjęci przez organizatora!

Aby zagrać w turnieju:

  1. Musisz mieć lub musisz założyć konto na www.bridgebase.com
  2. Zgłosić organizatorowi chęć gry, podając nick na bbo, imię i nazwisko oraz pid jeżeli posiadasz
  3. W dniu turnieju przed godz. 17:00 zalogować się do BBO wraz z partnerem i zarejestrować się do turnieju w tym dniu (nazwa turnieju: BBO WROCLAW)
  4. Jeżeli nie masz partnera, zaloguj się przed turniejem i dopisz się w poczekalni, możliwe, że ktoś też szuka partnera do gry
  5. Turnieje w środę są indywidualne i nie potrzebujesz pary
  6. W momencie startu turnieju należy być zalogowanym na platformie BBO i nie rozgrywać innych turniejów

Nauka korzystania z BBO - przygotowana przez Katarzynę Dufrat

Punkty PDF

Za wszystkie miejsca w klasyfikacji danego turnieju otrzymujesz punkty PDF (długa fala)
Pamiętaj, że turniej jest darmowy i nigdzie nie musisz dokonywać żadnych opłat!
Klasyfikacja długofalowa (cykl) obejmuje pięć turniejów w danym tygodniu z odrzuceniem jednego najsłabszego wyniku. 1m=2m+5;2m=3m+2;3m=4m+2

System licytacyjny dla indywiduela (BAZA WJ2000)

Otwarcie 1 ♣ = 12–14 na równym; 15+ na treflach; 18+ na dowolnym.
Odwrotka: 445566

Otwarcie 1♦ = 12–17 na piątce karo lub 4441; 12–14, 4 kara, 5 trefli.
Otwarcie 1♥/1♠ = 12–17 na piątce.
1♥ /1♠ – 2BA - inwit z fitem.
1♥ /1♠ - 3♣/♦ - inv kolor + fit
2BA forsuje po 2over1

Otwarcie 1BA = skład zrównoważony 15–17, dopuszczalna słaba starsza piątka lub młodsza szóstka
1BA - 2♣ - Stayman, obiecuje st. czwórkę
1BA - 2♦/♥/♠/3♣ - transfery
1BA – 2BA = inwit

Otwarcie 2♣ Precision 11–14
Otwarcie 2♦ Wilkosz
Otwarcie 2♥/2♠ +6 (6-11pc)
Otwarcie 2NT- 55 ♣ i ♦ (6-11pc)
Otwarcia 3♣/♦/♥/♠ oraz 4♣/♦ - blok NAT

Konwencje
Blackwood (102) na 5 wartości z damą atu.
Magister pojedyńczy
Drury

Licytacja po interwencji
Po kontrze przeciwnika:
przeskok kolorem = kolor + fit;
podwójny przeskok = Splinter;
nowy kolor na wysokości 1 forsuje,
nowy kolor na wysokości 2 nie forsuje.
Po kontrze na 1BA – jak bez kontry.
Po wejściu przeciwnika kolorem:
nowy kolor na wysokości 2 nie forsuje;
2BA = forsing z fitem;
kolor przeciwnika = inwit z fitem.

Licytacja w obronie
Wejście 1BA = 15–17; na re-open: 11–15.
Po 1♣ /♦ - 2♦ obie starsze 55
Obrona po silnym BA - multi landy astro - tzw. jassem

Wist odmienny, zrzutki odwrotne (preferencja ilości)

Wyniki Cyklu nr 13 turniejów BBO Wrocław

Miejsca na podium klasyfikacji długofalowej trzynastego cyklu

  • 1 miejsce Lech Warężak
  • 2 miejsce Piotr Klubiński
  • 3 miejsce Zbigniew Sosna

Gratulacje!



Wyniki Cyklu nr 12 turniejów BBO Wrocław

Miejsca na podium klasyfikacji długofalowej dwunastego cyklu

  • 1 miejsce Wojciech Skonieczny
  • 2 miejsce Lech Warężak
  • 3 miejsce Zbigniew Sosna

Gratulacje!



Wyniki Cyklu nr 11 turniejów BBO Wrocław

Miejsca na podium klasyfikacji długofalowej jedynastego cyklu

  • 1 miejsce Wojciech Skonieczny
  • 2 miejsce ex aequo Lech Warężak oraz Piotr Klubiński

Gratulacje!



Wyniki Cyklu nr 10 turniejów BBO Wrocław

Miejsca na podium klasyfikacji długofalowej dziesiątego cyklu

  • 1 miejsce Piotr Klubiński
  • 2 miejsce Lech Warężak
  • 3 miejsce Henryk Masłowski

Gratulacje!



Wyniki Cyklu nr 9 turniejów BBO Wrocław

Miejsca na podium klasyfikacji długofalowej dziewiątego cyklu

  • 1 miejsca ex aequo Lech Warężak i Piotr Klubiński
  • 3 miejsce Jerzy Neter

Gratulacje!


Wyniki Cyklu nr 8 turniejów BBO Wrocław

Miejsca na podium klasyfikacji długofalowej ósmego cyklu

  • 1 miejsce Lech Warężak
  • 2 miejsce Sławomir Zagórski
  • 3 miejsce Marek Rużyło

Gratulacje!


Wyniki Cyklu nr 7 turniejów BBO Wrocław

Miejsca na podium klasyfikacji długofalowej siódmego cyklu

  • 1 miejsce Marek Rużyło
  • 2 miejsce Kazimierz Bednarek
  • 3 miejsce Marcin Motykiewicz

Gratulacje!


Wyniki Cyklu nr 6 turniejów BBO Wrocław

Miejsca na podium klasyfikacji długofalowej szóstego cyklu

  • 1 miejsce Lech Warężak
  • 2 miejsce Zbigniew Sosna
  • 3 miejsce Piotr Klubiński

Gratulacje!


Wyniki Cyklu nr 5 turniejów BBO Wrocław

Miejsca na podium klasyfikacji długofalowej piątego cyklu

  • 1 miejsce ex aequo Zdzisław Malkiewicz, Robert Łukomski, Andrzej Robak i Małgorzata Robak

Gratulacje!


Wyniki Cyklu nr 4 turniejów BBO Wrocław

Miejsca na podium klasyfikacji długofalowej czwartego cyklu

  • 1 miejsce Jerzy Neter
  • 2 miejsce ex aequo Marcin Motykiewicz, Lech Warężak oraz Piotr Klubiński

Gratulacje!


Wyniki Cyklu nr 3 turniejów BBO Wrocław

Miejsca na podium klasyfikacji długofalowej trzeciego cyklu

  • 1 miejsce ex aequo Kazimierz Bednarek i Marek Rużyło
  • 3 miejsce ex aequo Lech Warężak i Piotr Klubiński

Gratulacje!


Wyniki Cyklu nr 2 turniejów BBO Wrocław

Miejsca na podium klasyfikacji długofalowej drugiego cyklu

  • 1 miejsce ex aequo Lech Warężak i Piotr Klubiński
  • 3 miejsce ex aequo Kazimierz Bednarek i Marek Rużyło

Gratulacje!


Wyniki Cyklu nr 1 turniejów BBO Wrocław

Miejsca na podium klasyfikacji długofalowej pierwszego cyklu

  • 1 miejsca ex aequo Kazimierz Bednarek i Marek Rużyło
  • 3 miejsce Bożena Rakuzy

Gratulacje!

Jeżeli jesteś sędzią brydżowym i chciałbyś wyniki swoich turniejów utrzymywać na tym serwerze -> wyślij wiadomość

Strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.